logo

Press Mass

Feliratozás

Partnereink igényei szerint az általunk forgalmazott termékek feliratozását akár rövid határidőn belül is tudjuk vállalni.

A választott emblémázást nagymértékben befolyásolja a termék típusa, anyaga, színe, mérete, stb. Mindezek ismeretében lehet meghatározni az ügyfél által választott ajándéktárgyakhoz kapcsolódó legoptimálisabb feliratozási módot.

Szolgáltatásaink:

  • Tamponnyomás (toll, öngyújtó, bögre...)
  • Szitanyomás (esernyő, póló...)
  • Transzfer (strandlabda, kötény...)
  • Gravírozás (kulcstartó, toll, névjegytartó...)
  • Lézergravírozás (fa, fém és üvegtermékek...)
  • Hímzés (póló, sapka, törölköző, kabát...)
  • Dombornyomás (bőr pénztárca, határidőnapló...)
  • Üvegcsiszolás (kristály pohár, emlékplakett...)
  • Műgyantázás (jelvény, matrica...)
  • Zászló készítés
  • Nyomdai szolgáltatás

Az emblémázásokkal kapcsolatban kollégáink szívesen adnak tanácsot és segítenek az igényeinek legmegfelelőbb megoldás kiválasztásában.

Feliratozás

Technikák

Tamponnyomás

Műanyag, bőr, műbőr, fa és fém termékek emblémázására szolgáló eljárás. A szitanyomásnál kisebb méretű nyomatok készítésére alkalmas. Előnye, hogy nagyobb pontossággal és jobb felbontással lehet a nyomatokat elkészíteni, nem csak sík felületre. Az emblémát egy nyomólemezre (klisé) világítják le, majd ezt a lemezt előhívják. A festéket erről a lemezről egy szilikon alapú gumitampon viszi át a tárgyra. A tampongumi rugalmassága miatt ívelt, hengeres felületekre is lehet nyomatot készíteni.

Bögréket és üvegpoharakat magas hőfokon beégetett kerámia- illetve üvegfesték felhasználásával lehet dekorálni, emblémázni. Az eljárás részleteiben hasonló a szitanyomáshoz, mivel a grafikát (a különböző színkivonatokat) szitára világítják, a kerámiafestéket pedig ezen keresztül egy speciális papírra nyomják. Miután az összes színt felhordták erre a felületre, kap egy lakkréteget, melynek segítségével a matrica leáztatható a papírról, majd ezt kézzel felhelyezik a bögre palástjára. Ezután kerül a bögre a kemencébe, ahol magas hőmérsékleten (kb. 750 °C) a festék a bögrén lévő mázzal erős kötést hoz létre, a lakkréteg pedig nyom nélkül leég. Ezzel az eljárással direkt színes grafika és color kép is elhelyezhető a bögrén. A festékek csak korlátozott színekben léteznek, emiatt a különböző Pantone- színárnyalatokat nem lehet pontosan "kikeverni", és color képek esetén is számolni kell tónus- illetve színváltozással. Léteznek úgynevezett hidegfestékek, melyeket körülbelül 150°C-on hőkezelnek a kerámiára. Ezek színválasztéka teljes, hátránya viszont, hogy fémtárggyal lekaparható a felületről (mosogatás és normál használat nem károsítja

Szitanyomás

Alapvetően textiltermékek és papír emblémázására alkalmazható eljárás, de műanyagok, fémek feliratozására is megoldható ezzel a technológiával.

A szitanyomás folyamata:
A nyomósablon (szita) egy megfelelő nagyságú keretre (fára, fémre) felfeszített poliészter szövet. Ezt bevonják egy fényérzékeny réteggel, majd az 1:1 méretű filmet rávilágítják. Az expozíció után a nyomósablont előhívják, (kimossák vízzel). Ekkor "lyukad ki" a sablon, és lesz rajta festékáteresztő és nem-áteresztő rész.
A szitanyomás készülhet közvetlenül a tárgyra (ha az sík felület, vagy ki lehet síkba teríteni, pl.: ernyő, póló, naptár), vagy egy közvetítő anyagra (transzfernyomás), melyről vasalással kerül a textíliára a festék. A transzfer technológia külön ágazata a szitanyomásnak, ami egyre nagyobb tért hódít, így olyan tárgyakat is meg lehet emblémázni, akár color nyomattal is, ami alakjánál fogva síkban nem fektethető le, vagy ahol több szín illesztése nehezen oldható meg.

Hímzés

Textíliák emblémázására használatos eljárás. A hímzést számítógép-vezérelt automata hímzőgépek végzik. A hímzéshez egy speciális szoftverrel programot kell készíteni (hímzőprogram). Lehet közvetlenül a tárgyra hímezni, esetleg varrott vagy ragasztott applikációval készíteni a mintát. Ez utóbbi akkor hasznos, ha a textíliát nem lehet egy rétegben hímzőkeretbe feszíteni. (Pl. ingzsebek esetében közvetlen hímzéssel összevarrnánk a zsebet). Hátránya a szitanyomással szemben, hogy nem lehet olyan pontosan reprodukálni a grafikát, a Pantone-skála színeit csak közelíteni lehet (fonalak korlátozott színekben léteznek), nagyon kis méretű grafikai elem nem jeleníthető meg.

Dombornyomás

Bőr, jó minőségű műbőr, papír termékek emblémázására szolgáló eljárás. A logóról készül egy véset, melyen az embléma tükörképe jelenik meg. Ezt a vésetet egy présgépbe befogják, felhevítik a szükséges hőmérsékletre, majd megfelelő nyomóerővel belepréselik a tárgyba. Ekkor megjelenik a minta lenyomata. Lehetőség van a nyomat színezésére, ha a szerszám és a tárgy közé speciális fóliát helyeznek. Ebben az esetben a lenyomat olyan színű lesz, mint a fólia (Pl. ezüst, arany).

Gravírozás

Ez egy olyan technológia, amelynek során a mintát beleégetik a termékbe, amely lehet fémből, fából vagy üvegből. A lézersugarat számítógép bocsátja ki, biztosítva ezzel a tökéletes végeredményt. Lézergravírozás nem lehetséges több színnel, a színét az anyag színe vagy a gravírozandó felület alatt lévő réteg színe határozza meg. Ez a technika elegáns és tartós díszítést biztosít a terméknek amelyre alkalmazzák.